Liigu edasi põhisisu juurde

Krohvid

Savivõõp

Savivõõp  on ennekõike mõeldud savikrohvitud pindade katmiseks. Võõp koosneb savist ja metüültselluloosist. Võõbale annab iseloomuliku tooni vastav saviliik. (näiteks: sini-, punasavi) .Võõpa on võimalik lisaks  toonida looduslike pigmentidega.

Pilliroomatt ja krohvid

Pillirooplaat on kokkupressitud roog, mis on punutud tsinktraadiga. Rooplaadi mõõtmed on 2 m x 0,6 m, paksusega 5 cm ning 2,5 cm. Rooplaati saab kasutada kahel erineval otstarbel – krohvialuseks plaadiks ja sisekujunduses ehk nn. dekoratiivplaat, mis valmistatakse parima kvaliteediga pilliroost.

Tadelakt - traditsiooniline Maroko krohvimistehnika

Tadelakt on traditsiooniline Maroko krohvimistehnika veekindlate pindade saamiseks. Selle loodusliku eksootilise materjali sideaineks on eriliste omadustega hüdrauliline lubi, täiteaineteks erineva fraktsiooniga räniliivad, purustatud merekarbid, erinevad savid, marmorisõelmed, tselluloos, tuhk. Krohvisegu on mineraalse koostisega ja ilma kunstainete lisanditeta. Aluselise reaktsiooni tõttu (kõrge pH) toimib seina kantud krohvisegu loodusliku fungitsiidina ning Tadelakti pind on täielikult vett hülgav - seetõttu sobib Tadelakti krohvisegu ideaalselt niisketesse ruumidesse.

Paberkrohv

Pinnakatte materjalina siseviimistluses on võimalik äraviskamisele kuuluvaid paberjääke ära kasutada. Paberkrohviks on vaja vanu ajalehti, koopiapabereid, kriitpaberil reklaamtrükiseid, munareste jms.