Liigu edasi põhisisu juurde

Paberkrohv

Pinnakatte materjalina siseviimistluses on võimalik äraviskamisele kuuluvaid paberjääke ära kasutada. Paberkrohviks on vaja vanu ajalehti, koopiapabereid, kriitpaberil reklaamtrükiseid, munareste jms.

Paberkrohvi massiks on vaja:

sooja vett
metüültselluloosi 
soovi korral kriiti
paari laiemat anumat, kus segu sõtkuda
 
PaberkrohvPaneme kortsutatud pabermaterjali vette ja purustame käsitsi muljudes, pigistame saadud massist suurema vee välja, lisame kriidi ja pisut kuiva metüültselluloosi. Sõtkume korralikult läbi ja mõne minuti möödudes on segu valmis seina panemiseks. Krohvitav pind ei vaja erilist eeltöötlust, aluspinnaks sobib igasugune seinapind. Suuremate pindade lauskatmisel on hea ruutmeetrisel katselapil kindlaks teha ligikaudne materjalikulu. Kõiki komponente on võimalik valmis segusse vajadusel hiljem juurde lisada.
Vanapaberi asemel või sellele täiendavalt võib kasutada tselluvilla. Siis on lihtsam valmistada esmalt liimainest külmas vees kliister, kuhu lisada kriit ja tselluvill.Valmis segu püsib pätsikesena koos, ei valgu laiali  ega murene. Seinale kantakse käsitsi.

Paberkrohv on soe, vastupidav ja heli isoleeriv. Seda saab toonida pigmente lisades valmistamise käigus või hiljem üle värvides. Väga niisketes ruumides ei ole soovitatav kasutada paberkrohvi.

Nende samade komponentide kogustega varieerides saab valmistada plastiliini taolise kõvastuva massi, millega on mugav parandada auke-pragusid kõikide naturaalsete materjalide puhul, valmistada reljeefseid dekoratiivelemente (nr. katted juhtmetele) või imitatsioone jne.Väga hästi sobib lastele voolimiseks.

Paberkrohvitud sein
Vasak sein on kaetud Nõmme Lastekaitse Liidu laste poolt paberkrohviga Uuetoa talu Märjamaa vallas 

 

Koostanud juhendaja Ingrid Kukk, esnakukk[ät]hot.ee

Kategooria: