Liigu edasi põhisisu juurde

SRIK-i uudised

Tere,

Juba järgmisel teisipäeval, 20. mail kell 18 on Teil võimalus kuulata SRIK-is loengut ajaloolistest tapeetidest. Lektor Kadri Kallaste räägib lähemalt ajaloolistest tapeetidest ja nende kasutamisest Euroopas ja Eestis. Kadri on oma doktoritöö raames uurinud tapeetide säilitamist interjööri osana ning tapeedi konserveerimise käigus ettetuleva problemaatika käsitlust nii Austrias, Eestis kui ka Rumeenias läbiviidud projektide põhjal ja seega tõotab loeng tulla väga huvitav. 

Loengu maksumus on 10 € ja leiab aset nagu ikka, Säästva Renoveerimise Infokekuses Väike-Patarei 5. Ole hea ja anna oma tulekust teada meie kodulehel oleva vormi kaudu: http://www.renoveeri.net/sundmused/ajaloolised-tapeedid

 

Ühtlasi võtab SRIK sel aastal osa ka Kalamaja päevadest. Nende raames toimub meie hoovis asuvas indiaanitelgis (tipis) kaks põnevat üritust.

Laupäeval, 17. mail kell 14 on Jaan Tootseni loeng: Kalamaja indiaanlased, preeria ja perifeeria. Ööülikooli eestvedaja, filmirežissöör ja kauaaegne Kalamaja elanik Jaan Tootsen räägib oma mõtisklustest jalutuskäikudel kodukandis.

Pühapäeval, 18. mail kell 17 toimub samuti meie hoovis asuvas indiaanitelgis Tiibeti tule puja rituaal, mille viib läbi laama Sangyas, kes on üle kümme aasta Eestis elanud ja ehedaid Tiibeti traditsioone tutvustanud.

 

Veel on käimas ka Muinsuskaitsekuu. Näiteks reedel, 16.mail kell 17.30 toimub suvemõisate rattaretk. Mustamäe tee ja Tondi kandis peituvatest kaunitest säilinud ja hävinud mõisahoonetest ning mõisakultuurist räägivad arhitektuuriajaloolane Oliver Orro ja Kaarel Truu Tallinna Kultuuriväärtuste Ametist. Kogunemine Pärnu mnt 102 ees. Osalejate arv on piiratud! Registreerimine ja lisateave Tallinna Kultuuriväärtuste Ametist Elle.Lepik@tallinnlv.ee või telefonil 645 7189.

Muudest sel nädalal toimuvatest üritustest loe lähemalt Muinsuskaitse Seltsi kodulehelt: http://www.muinsuskaitse.ee/index.php?page=5

 

Kohtumiseni SRIK-is!