Liigu edasi põhisisu juurde

Savipäev Ökomässul.

Ökomässul www.ecomess.eu on võimalik end peensusteni kurssi viia savi kui ökomaterjaliga. vt. ecomess.eu.

Savipäev Ökomässul toimub laupäeval, 22.09 Kalamajas aadressil Küti 4, et esitleda Teile savi kui ökoehituses kasutatava materjali võimalusi ja tutvustada selle olulisust läbi praktiliste õpitubade. 

KAVA:

10.00 -11.20 Avastame Savi - Triin Pruul, MTÜ Eestimaaehitus

Ebatraditsiooniline ja eksperimentaalne rännak savimaailma- kuidas saada materjaliga kontakti ja millised värvid, helid ning lõhnad seal avanevad. 10 erinevat savi jutustavad vähemalt kümmet erinevat lugu- mõni 500 miljoni aasta tagust, mõni seika Sinu lapsepõlvest. Igaühel meist on oma seos ja oma lugu saviga. Osalemiseks on vaja vaid avatust ning hetke peatumiseks ja tunnetamiseks. 

11.30 – 12.50 Saviehituse õpituba, Carazase test – Malvo Tominga, Wanawiisi ehitus oü

Savi kui pinnas on materjal mis on kombineeritud kolmest eri olekust,; vedelast, (vesi), tahkest ( saviosakesed ja täiteained), ja gaasilisest ( õhk ja aur). Nende kolme oleku suhtelised osakaalud segus määravad materjali olemuslikud omadused. Carazase testi abil on võimalik osalejatele näidata, mitu erinevat ehitusmaterjali või ehituse liiki me saama sama pinnasega saavutada kui muudame ainult vee kogust või mehhaanilist paigaldamise viisi. Carazase testi abil on lihtsam mõista erinevaid saviehituse viise ja kergem valida saviga ehitamisel materjali koostist. 

13.00 – 14.20 Savikrohvi õpituba, aluskrohv ja peenviimistlus- Knut Klais, Loodusehitus oü

Vana ja hea savikrohv kaasaegse siseviimistluslahendusena. Aluspinnad, tööetapid, tööriistad ja viimistluspinnad. 

14.30 – 16.00 Savistucco demoesitlus ja Dorotango õpituba - Martin Hütt, Saviukumaja oü

Dorodango on Jaapani kunstivorm, kus savipinnasest vormitakse võimalikult täiuslik kuul. Kuuli pind poleeritakse läikivaks. Kogu protsess võtab aega tunde ja Jaapanis on see levinud tehnika koolides ja lasteaedades. Eestis alustame täiskasvanutega ja õpitoas on lühendatud versioon.

Registreeri end õpitubadele siin:
https://goo.gl/forms/LRHDzYB6mmhD0Yr43

Ökomäss 2018 üldinfo facebookis: https://www.facebook.com/events/408584773010402/