Liigu edasi põhisisu juurde

Lahemaa ehituspärandi koolitus 2014

Lahemaal tutvustatakse Soome lahe rannikule omast ehituspärandit

Keskkonnaamet koostöös Säästva Renoveerimise Infokeskuse, Muinsuskaitseameti, Viinistu kunstimuuseumi ja teiste partneritega kutsub osalema 4.–8. augustil toimuval Lahemaa ehituspärandi koolitusel, mis on pühendatud Soome lahele.

Viiepäevase koolitussarja raames räägivad tunnustatud arhitektuuriloolased ja litsentseeritud meistrid väärtuslike hoonete rekonstrueerimisest, kohaliku miljöö säilitamisest ja arendamisest ning toimuvad restaureerimise ja säästva renoveerimise meistritoad. Koolituse kogumahus läbinud osalejad saavad Säästva Renoveerimise Infokeskuse tunnistused.

Koolituse peakorraldajate Tarmo-Andre Elvisto ja Ave Pauluse sõnul on ehituspärandi hoidmisesse panustades oluline seda teha õigesti ja targalt. „Lihtne ja mõnus on omandada väärtuslike ehitiste korrastamise teadmisi laiemat pilti tundma õppides, tarkusi meistritelt omandades ja koos teadmisi kinnitades. Niimoodi saab panustada oma teadmistesse, kultuurikeskkonda ja samal ajal veeta mõnusalt suve. Tule Viinistule!" kutsuvad korraldajad.

Esmaspäeval, 4. augustil, toimub ühisseminar „Soome lahe ranniku ehituspärand“ ja Fredi Tompsi juubelinäituse tutvustamine. Teisipäevast neljapäevani õpetatakse meistriklassides mitmeid puidu restaureerimise nippe – aknad, uksed, puitdetailid, fassaadid, värvid. Eriteemaks on ka vana hoone hindamine inseneripilguga, keskendutakse vundamendile. Õpitubade naelaks on Karjala restauraatorite meistriklass. Õhtuti toimuvad üldharivad loengud kunstimuuseumis. Reedel, 8. augustil räägitakse arhitektuurist ja kunstist Viinistul ja Mohni saarel.

Lahemaa ehituspärandi koolitust viivad läbi tunnustatud arhitektuuriloolased, arhitektid ja restauraatorid – Heiki Pärdi, Tarjo Nurmi, Jaan Tiidemann, Mikk Mutso, Joosep Metslang, Jaan Vali, Leele Välja, Vallo Varik, Maari Idnurm, Fredi Tomps, Tarmo-Andre Elvisto, Kalle Kase, Maari Idnurm, Artur Ümar, Oliver Orro, Raul Vaiksoo, Toivo Raidmets, Emil Urbel, Ülar Mark. Reedest ringkäiku viib läbi Jaan Manitski, Mohni saarel räägib ka Peeter Peetsalu. Seminari erikülalisteks on restauraatorid Karjalast Kenozero rahvuspargist – Vasili Harlanov ja Tatjana Puškina.

Koolitusel osalemiseks on vajalik registreerimine. Osalustasu katab osaliselt toitlustuse.

Koolituse ajakava ja registreerimisvormi leiab Keskkonnaameti kodulehelt aadressilt http://www.keskkonnaamet.ee/lahe/loodus/lahemaa-ehitusparandi-koolitus-l....  

Koolitust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:

Ave Paulus, Keskkonnaameti Viru regiooni kultuuripärandi spetsialist (5332 7893, ave.paulus@keskkonnaamet.ee)

Tarmo-Andre Elvisto, Säästva Renoveerimise Infokeskuse juhataja (510 0374, info@renoveeri.net)  

Mohni saar. Foto: Toomas Tuul

Foto: Toomas Tuul