Liigu edasi põhisisu juurde

Ökomäss läheneb!

Tere, SRIK-i sõber!

Märkamatult on käes september ja nagu juba viimasel kolmel aastal traditsiooniks on saanud, leiab aset koguperefestival-ökoehitusmess Ökomäss 19-21. septembril. Kolisime oma asukoha SRIK-ile, meie vanamaterjali laole ja merele lähemale Kultuurikatla Aeda (Kalasadama 6). Ka sel aastal on plaanis koolitusi nii suurtele kui ka väikestele, eelmise aastaga võrreldes mahukam seminarikava, nõustamised, mess. Uuri Ökomässu kohta lähemalt www.ecomess.eu.

Siinkohal toome välja olulisemad järgmised sündmused Ökomässu kalendris.

Järgmisel nädalal 17-18. septembril toimub SRIK-is katusekoolitus. Meister Vallo Varik jagab oma teadmisi katuse renoveerimisest ning meie hoovimajakese näitel õpime katusekivide taaskasutamist. Kalle Kolde räägib ja näitab plekist lisatarvikute kasutamist. Koolituse lisainfo ja registreerumistabeli leiad koduhelehlt: http://renoveeri.net/sundmused/katusekoolitus

Järgmisel reedel, 19. septembril ootame kõiki Arhitektuurikatlasse (Põhja-Puiestee 27a) seminarile Ökoehitus ja muinsuskaitse - reguleeritud või orgaaniline. Seminaril lahatakse kodanikualgatuse, indiviidi ja avaliku sektori tähtsust muinsuskaitse ja ökoloogilise elukeskkonna loomise ning säilitamise juures. Ettekandeid kuuleb Hamburgis tegutsevatelt aktivistidelt, Eestist elavalt New Yorgi arhitektilt, Green Building Councli eestvedajalt ning kohalikelt kaasamõtlejatelt ning arvamusliidritelt.  Seminari kava ja osalejate lühitutvustuse ja registreerumisvormi leiad Ökomässu kodulehelt .

Pühapäeval, 21. septembril tasub sammud seada ka Mustamäele Männi parki, kus toimub Tallinna Autovaba päev, mille raames on avatud ka Ökomässu telk, kus koos Tallinna Energiaagentuuriga anname nõu ja viime läbi paar töötuba. Täpsem programm meie kodulehel: http://ecomess.eu/okomassu-telk-manni-pargis/ ja  

Lähiajal avaneb registreerumine õpitubadesse ning avaldame lühiseminaride kava. 

Sel aastal on püsti ka Ökomässu Mõttekoda, kus Ülo Vihma eestvedamisel saab laupäeval arutleda erinevate teemade üle. Pühapäevasel päeval leiab Mõttekojas aset pikem arutelu põhisissetuleku teemal. 

Kohtumiseni Ökomässul,
SRIK