Liigu edasi põhisisu juurde

Ökomäss 2020 pressiteade

Pressiteade 16. september 2020
 
Ökomäss leiab aset Väike-Patarei 5, Tallinn, Säästva Renoveerimise Infokeskuse ja Majatohtri hoones ja hoovis. Fookuses on ajalooliste hoonete väärtuste säilitamine kaasaegsetes tingimustes, mil üha olulisemaks muutuvad kõrgenenud energiatõhususe nõuded ja CO2 tekke vähendamise vajadused. Kuigi on tõestatud, et ajalooliste hoonete säästev renoveerimine on üks kõige keskkonnasõbralikum viis nendega toimetada, ei ole see veel kaugeltki kujunenud normiks ja kinnisvaraturg soosib sageli lammutamist ja uute energiatõhusate hoonete ehitamist jättes aga arvesse võtmata uute ehitamise ja vanade lammutamisega kaasneva suure keskkonnale avalduva jalajälje. Kuidas ajalooliste ja miljööväärtuslike hoonete säilimist tagada parimal moel ja millised on käesoleval ajal aktuaalsed tendentsid nii maailmas kui meiega lähedases kultuuri ja majandusruumis, sellest kuuleme, arutleme veebiseminaril  17.09.  algusega kl. 11.00. Veebiseminariga saab liituda www.ecomess.eu. 
Veebiseminari partnerid on Tallinna Energiaagentuur, Eesti Muinsuskaitse Selts ja toetab Eesti Kultuurkapital.
18.-19.09 saavad huvilised tutvuda ja osaleda traditsiooniliste hoonete korrastamise ja keskkonnasõbralikke ehitustehnikate ja materjale käsitlevate õpitubade ja loengutega.
17. septembri Ökomässu seminaril on üheks peaesinejaks Graham Bell, kes on Europa Nostra, mis on üheks suurimaks valitsusväliste muinsuskaitseorganisatsioonide katusorganisatsiooniks Euroopas juhatuse liige ja ekspert Euroopa rohelisse leppesse ajalooliste hoonete teema lisamise töögrupis. 
Teine võtmeesineja on Ian Davidson, kes on õppejõud ja National Trust for Scotland nõustaja ja kes jagab meiega aktuaalset Šotimaa kultuuripärandi eest seismisel.
Esinejaid on veel Leedust, Lätist  ja Eestist. 
Algusega kl. 16.00 juhib Kopli liinidel ekskursiooni ja selgitab toimuvat renoveerimisprotsessi arhitekt Ove Oot. 
18.-19. septembril toimuvad Väike-Patarei 5 mitmed põnevad tasuta koolitused huvilistele kuidas on vajalik ja võimalik ajaloolisi hooneid paremaks renoveerida ja samas nende väärtusi säilitada ja tõsta. Demonstreeritavad tehnikad sobivad kasutada ka uutel hoonetel, kus huvi keskkonda hoidvate ja samas dekoratiivsete ning kvaliteetsete lahenduste vastu. Kes veel ei tea aga huvitub mis on savistucco, lubimarmoriino või tadelakt tasub tulla kohale, et nimetatud ja ka teiste tehnikatega tutvuda kogenud meistrite juhendamisel.
Koolitustel osalevad Eestimaaehituse kompetentsikeskuse meistrid, koolituste kaaskorraldaja on  Saviukumaja ja Majatohter.
Täpsem kava www.ecomess.eu . Koolitused ja loengud on kõik tasuta.
 
Tarmo A. Elvisto (Ökomässu projektijuht)
+372 5100374,