Liigu edasi põhisisu juurde

Suitsusauna ehitamise koolitus teoorias ja praktikas.

Suitsusauna ehitamise koolitus teoorias ja praktikas. 
Koolitustsükli eesmärgiks on koondada ja jagada teadmisi meie Eesti maa-arhitektuuri ühe sümbolhoone, suitsusauna ehitamise kohta. Suitsusauna ehitamisel lähtume traditsioonidest ja arvestame tänapäeva vajadustega. Koolitustsükkel on mõeldud eelkõige neile, kel endal suitsusauna ehitamise soov meeles mõlgub. Üldiste palkmaja ehitamise teadmiste kõrval omandame praktilisi töövõtteid ja nippe ning püüame selgusele jõuda, mis ikkagi on see, mis teeb suitsusauna eriliseks ja väärtuslikuks.
Koolitused toimuvad teooriaosas SRIK-s Kalamajas, Väike-Patarei 5 ja praktika Vahastu talus, Järvamaal. 

Traditsioonilise suitsusauna ehitamise koolituse teooriaosa:
27. mai, algusega kl. 18.00  „Suitsusaun läbi pärimuste ja traditsioonide“. Juhendajad, lektorid Kalle Eller, Madis Iganõmm (Maavalla koja liikmed, traditsioonilise ehituse eksperdid). SRIK-i poolt korraldaja Tarmo A. Elvisto.
Toimumiskoht: Väike-Patarei 5, Kalamajas. Osavõtutasu: 20 €, tasumine kohapeal. Eelnevalt paluks registreeruda www.renoveeri.net, osavõtjate arv piiratud.

3. juuni, algusega kl. 18.00  „Suitsusauna praktiline ehitus, materjalid ja töövõtted“. Juhendaja Andres Ansper, puitehitiste õppejõud ja praktik. SRIK-i poolt korraldaja Tarmo A. Elvisto. Koolituses osalemine on kindlalt soovituslik neile, kes soovivad ka järgnevates praktikates osaleda. 
Toimumiskoht: Väike-Patarei 5, Kalamajas. Osavõtutasu: 20 €, tasumine kohapeal. Eelnevalt palve registreeruda www.renoveeri.net, osavõtjate arv piiratud.

Suitsusauna ehituse koolituse praktiline osa Raplamaal, Vahastu külas. 

18.06 (kl 14.00) – 20.06 1. etapp.
Ettevalmistustööd, materjali valik, palkide varamine ja nurgatapid. Rõhtpalkseina ehitus. Kasetoht ja sammal, kuidas varuda ja kasutada. 

02.07 (kl 14.00) – 04.07 2. etapp.
Avatäited, tenderdused, palkseinad, lagi ja põrand. 

16.07 (kl 14.00) – 18.07 3. etapp.
Murispuu, sarikad, sindelkatuse paigaldus, sauna lava ehitus.
Koolitaja Andres Ansper, puitehitiste õppejõud ja praktik ning SRIK-i poolt korraldajad Tarmo A. Elvisto ja Kristjan Veges.

Osavõtutasu: 140 €, üks etapp, kogu praktiline kursus, 3 etappi 390 €. Tasumine vastavalt arve esitamisel ja kohapeal. Eelnevalt palve registreeruda www.renoveeri.net, osavõtjate arv piiratud.

Koolituskavva lisandub huviliste jaoks jooksvalt saunaahju ja -kerise ehitamise koolitus.

Kategooria: