Liigu edasi põhisisu juurde

Värvid

Savivõõp

Savivõõp  on ennekõike mõeldud savikrohvitud pindade katmiseks. Võõp koosneb savist ja metüültselluloosist. Võõbale annab iseloomuliku tooni vastav saviliik. (näiteks: sini-, punasavi) .Võõpa on võimalik lisaks  toonida looduslike pigmentidega.

Rootsi värv

Mis on “rootsi värv” ja kust ta pärineb?
Rootsi värv (slamfärg, rts.k.) on Rootsis vanim ja ka kõige rohkem kasutatav värvitüüp. Tavaliselt mõeldakse selle all punast värvi, aga nn. “rootsi värvi” on esinenud ka teistes värvitoonides.

Marmoreering

Marmoreeringust rääkides tuleb kindlasti eristada kahte erinevat teemat –  pabermarmoreeringut ja imitatsioonimarmoreeringut, esimene on mõeldud raamatute või tekstiili kujundamiseks fantaasiarohkete kujundite loomise läbi, teine aga ehtsa marmori peen ja oskuslik imitatsioon, millega on kaetud seinu, sambaid, treppe, karniise jt. ehitusdetaile.

Looduslikest värvidest

Looduse värvikirevuses on harmoonia ja tasakaal segatud ülevuse ja meelierutavusega. Inimene ei suuda võistelda looduse loominguga kuid võib sealt õppida ja inspiratsiooni ammutada.
 
Pika aja jooksul on püütud värvidesse mürkide segamisega teha neid efektiivsemaks kaitsmaks aluspindu erinevate biokahjustuste vastu kuni on aru saadud, et niimoodi me mürgitame ka oma elukeskkonda ja iseendid.
 

Munaõlitempera, õlle-, konjaki- ja veinilasuur

Munaõlitempera

Looduslikest viimistlusmaterjalidest on munaõlitempera üks kulumiskindlamaid värvitüüpe. Koos looduslike ehitusmaterjalidega on au sisse tõusnud ka traditsioonilised looduslikud värvid. Lisaks tervislikkusele kätkevad need vana aja ning isetegemise soojust ja ilu. Munaõlitemperaga värvitakse mööblit, seinu, lagesid. Aluspinnaks sobib kõige enam puu ja krohv. Värvi kasuks räägivad kulumiskindlus ja hea katvus. Pindu katta on kerge, kuid kuivamine on aeglane.